Tavuk kumesim 2019-05-15

  Muhabbet kuşlarının birbirinden farklı pek çok türü ve farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu farklı türler çeşitli özelliklere göre birbirinden ayrılmaktadır. Muhabbet kuşunun; İngiliz- Hollanda Muhabbet Kuşu, Albino Muhabbet Kuşu, Lutino Muhabbet Kuşu, Gri Kanatlı Gök Mavisi Muhabbet kuşu, Gri Muhabbet Kuşu, Pakistan Çekoslavak Muhabbet Kuşu, Payetli Açık Yeşil Muhabbet Kuşu, Tepeli Oval Kobatlı Muhabbet Kuşu gibi türleri bulunmaktadır. Bu türlerin yanı sıra Resesif Benekli Mor Muhabbet Kuşu ve Opal Dominan Benekli Muhabbet Kuşu da muhabbet kuşunun türleri arasında yer almaktadır. Tüm bu türlerin görünümü birbirinden farklıdır. Bu yazımızda muhabbet kuşlarının iki türünden bahsedeceğiz.

Açık Yeşil Muhabbet Kuşlarının Özellikleri

  İsimlerinden de anlaşılacağı üzere bu kuş türlerinin renkleri açık yeşil olmaktadır. Türleri arasında en doğal muhabbet kuşları olarak bilinirler. Açık yeşil muhabbet kuşlarının yaşam sürelerine bakıldığında 5 ile 8 yıl arasındadır. Ancak iyi bakılan muhabbet kuşları 12, hatta 15 yıl kadar yaşayabilmektedir. Çevresel faktörler, muhabbet kuşu besleme ve muhabbet kuşu bakımı onların yaşam sürelerini belirlemede etkili olan faktörlerdir. Bu kuşların en doğal muhabbeti kuşu olarak nitelendirilmesinin sebebi ise en fazla konuşan muhabbet kuşu türü olarak bilinmelerinden kaynaklıdır. Açık yeşil muhabbet kuşlarının konuştukları kelimeler ise özellikle kısa kelimeler olmaktadır.

Albino Muhabbet Kuşları ve Genel Özellikleri

  Albino muhabbet kuşları görünümleri itibariyle diğer klasik diyebileceğimiz muhabbet kuşlarından farklılık göstermektedir. Bu tür kuşların vücudu beyaz, gözleri ise kırmızı renktedir. Hatta Albino Muhabbet Kuşları beyaz renklerinden dolayı tavşan kuşu olarak da bilinmektedir. Türkiyedeki bu tür kuşlara baktığımızda ise albino muhabbet kuşlarının yüzde doksanın dişi olduğu görülmektedir. Albino muhabbet kuşları hassas kuşlardır ve bu sebepten ötürü bakımlarının düzenli olması gerekmektedir.

WHATSAPP DESTEK